Reklamacje i zwrotySzanowny kliencie,

Poniżej zamieściliśmy informacje związane z prawem do odstąpienia od umowy oraz procedurami rękojmi. Mamy nadzieję, że nie będziesz musiał z nich korzystać, chcielibyśmy jednak w takim przypadku ułatwić Ci cały proces.ODSTĄPIENIE OD UMOWY - ZWROT TOWARU


Tylko w naszym sklepie dajemy Ci możliwość zwrotu towaru aż do 60 dni ! Teraz możesz spokojnie przetestować zakupiony produkt, a gdybyś jednak się rozmyślił, masz prawo do odstąpienia od umowy bez podania jakichkolwiek przyczyn.

Oświadczenie o Odstąpieniu od Umowy należy wysłać w terminie 60 dni od dnia odebrania przesyłki na nasz adres:

LEUS GROUP
Ul. Zamojska 94/3
23-400 Biłgoraj

  • Formularz Oświadczenia o odstąpieniu od umowy pobierzesz klikając w ten link >>


Od chwili złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz 14 dni na wysłanie do nas produktów, od zakupu których odstąpiłeś. Produkty powinny do nas dotrzeć w stanie niezmienionym, zapakowane w oryginalne, fabryczne pudełko.

Produkty powinny być należycie zabezpieczone na czas transportu i dostarczone na nasz adres:

LEUS GROUP
Ul. Zamojska 94/3
23-400 BiłgorajRĘKOJMIA - REKLAMACJA TOWARU


Zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie Cywilnym ponosimy wobec Ciebie odpowiedzialność za wady fizyczne i prawne nabytych przez Ciebie rzeczy.

Po wykryciu wady nabytej u nas rzeczy masz prawo w ciągu 14 dni w formie pisemnej:

     1.  złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny;

     2.  złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna;

     3.  żądać wymiany rzeczy na wolną od wad;

     4.  żądać usunięcia wady.


W takim wypadku, wypełnij formularz oświadczenia o skorzystaniu z rękojmi i odeślij go na nasz adres:

LEUS GROUP
ul. Zamojska 94/3
23-400 Biłgoraj

  • Wzór formularza oświadczenia o skorzystaniu z rękojmi w formacie PDF pobierzesz klikając w ten link >>


W ciągu 14 dni ustosunkujemy się do Twojego oświadczenia lub żądania.

Jeśli wada nabytej przez Ciebie rzeczy jest istotna i żądasz odstąpienia od umowy, jesteś zobowiązany zwrócić rzecz wadliwą na nasz koszt w ciągu 14 dni od odstąpienia od umowy. Wybierz najniższe koszty zwrotu, gdyż tylko takie jesteśmy zobowiązani Ci zwrócić.

Zapakuj i dobrze zabezpiecz przesyłkę i wyślij ją na nasz adres:

LEUS GROUP
ul. Zamojska 94/3
23-400 Biłgoraj)

Zwrot dokonanych przez Ciebie płatności nastąpi po otrzymaniu przez nas przesyłki zwrotnej.

Jeśli żądasz wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady, koszty z tym związane ponosimy my, z wyjątkiem, kiedy rzecz wadliwa została już zamontowana (wtedy koszty przewyższające cenę rzeczy ponosisz sam).

Odpowiadamy z tytułu rękojmi, jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania Ci rzeczy, a jeżeli przedmiotem sprzedaży była rzecz używana, przed upływem roku od momentu jej wydania. Twoje uprawnienie jest ograniczone, roszczenie przedawni się z upływem jednego roku, licząc od dnia stwierdzenia wady, jednak nie minie wcześniej niż przed upływem dwóch lat od momentu wydania Ci  rzeczy, a jeżeli przedmiotem sprzedaży była rzecz używana, przed upływem roku od momentu wydania Ci rzeczy.
Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy określony przez nas lub producenta termin przydatności rzeczy do użycia (czas gwarancji) kończy się po upływie dwóch lat od momentu wydania rzeczy. Odpowiadamy wtedy z tytułu rękojmi za wady fizyczne tej rzeczy stwierdzone tylko przed upływem tego terminu.

Odpowiedzialność za wady prawne jest w zasadzie taka sama. Czas na zgłoszenie biegnie od momentu, kiedy dowiedziałeś się o istnieniu wady, a okresy przedawnienia od uprawomocnienia się orzeczenia w sprawie rzeczy dotkniętej wadą prawną.

Pamiętaj, że jako Klient masz obowiązek sprawdzenia zawartości przesyłki w obecności kuriera. Jeśli zakupiony przedmiot posiada wady wynikające z transportu, jesteś zobowiązany do podpisania Protokołu Szkody, który jest dokumentem niezbędnym do wniesienia reklamacji.


Zagadnienie rękojmi jest niezwykle złożone, dlatego zachęcamy Cię do zapoznania się z Kodeksem cywilnym oraz stronami UOKiK i organizacji konsumenckich opisujących dokładnie i obrazowo uprawnienia konsumenta.

Nasz sklep działa w zgodzie z prawem i szanuje prawa konsumentów, więc informacje prawne, które tam znajdziesz, będą również miały zastosowanie w zakresie umów z nami.

__________

Zachęcamy Cię do zadawania wszelkich pytań na adres: bok@leleus.com oraz korzystania z przygotowanych formularzy dotyczących zwrotu oraz rękojmi.